• شماره تماس

    06153230360

  • آدرس

    آبادان -خیابان امیری- فرعی شهریار -ساختمان کیهان -طبقه دوم

مشاهده سوالات حقوقی با برچسب " طرفیت "

سوال

با سلام و احترام. حضانت طفلی چهار ساله با مادر است.پدر نفقه ی تعیین شده را هر ماه می پردازد. آیا تامین هزینه های دیگر فرزند مثل پزشکی و تحصیل و امثالهم نیز با پدر است؟ اگر مادر نامه ای مبنی بر این از دادگاه گرفته باشد پدر می تواند شکایت کند؟ با سپاس بی کران

پاسخ

با درود در خصوص پرسشتان باید این گونه آغاز کنم که قانون مدنی در ماده 1204 مقرر نموده: نفقه اقارب عبارت است از مسکن و البسه و غذا و اثاث‌البیت به قدر رفع حاجت با در نظر گرفتن درجه استطاعت منفق. همانطور که ملاحظه کردید نفقه اقارب ...

مشاهده پاسخ کامل


سوال

با سلام و احترام من با دو شخص به صورت شراکتی زمینی را سه نفری خریدیم و قبل از خرید سهم هر یک و ساخت آپارتمان توافق شد ولی به خاطر اعتماد بینمون چیزی کتبی نشد. ولی بعد از مدتی دو شریک بر خلاف میل باطنی من تصمیم به کاهش سهم بنده و فروش قسمتی از زمین شدند . آیا این موضوع که باعث متضرضر شدن بنده میشود از نظر حقوقی درست است. توضیح اینکه هنوز سند زمین به نام ما نخورده است.

پاسخ

با درود دوست عزیز شما در پرسش خود روشن نکرده اید که زمین خریداری شده که به موجب مبایعه نامه عادی است اسم شما هم به عنوان یکی از خریداران در قرارداد خرید مشارکتی زمین درج شده است یا خیر؟اما به طور کلی در خصوص سوال شما باید گفت در "مواد 22، 47 و48 قانون ثبت اسناد واملاک "ثبت شرکت نامه به طور کلی الزامی شناخته شده است و ضمانت اجرای آن هم عدم پذیرش "سند عادی" در مراجع قضایی و ادارات است. اما وجود مواد فوق هیچ گاه مانع از آن نمی باشد که در دادگاه دلایل و مدارکی را که ممکن است برای اثبات انجام معامله ابراز می گردد پذیرفته نشود.بنابراین شما می توانید با ارائه دلایلی(مانند 2 شاهد ) دادخواست اثبات مالکیت نسبت به حصه خود به طرفیت شرکاء به دادگاه تقدیم نمایید ضمن آن هم می توانید درخواست ابطال معامله فضولی(اگر بیش از سهم خود فروخته باشند) ویا در غیر این صورت الزام شرکاء به پرداخت حصه از سهم فروخته شده را بنمایند.پیروز باشید ...

مشاهده پاسخ کامل


سوال

با سلام و خسته نباشید از حضورتان سوالی دارم ممنوم می شوم مرا راهنمائی بفرمائید. بنده دارای موسسه تحصیلات تکمیلی در بابل می باشم به مدت سه سال دخترخانمی در سمت منشی با این موسسه همکاری داشته اند با درک مشکلات شخصی و روحی ایشان در مدت فعالیت شان همراهی های دوستانه بسیا ری داشته ام ، حدود پنج ماه قبل به خواست ایشان با انصراف از همکاری شان موافقت کرده و با رعایت احترام حق و حقوق ایشان تسویه شد . روز گذشته ایشان با انگیزه ضرر زدن به اعتبار و آبروی شغلی ، شخصیتی و خانوادگی ام بدون اذن و رضایت بنده با رفتاری نامتعادل و فریاد با بکارگیری الفاظ رکیک و نسبت های ناروا و بهم ریختن وسایل موسسه در داخل واحد و سالن مجتمع در نهایت عدم تعادل روانی اقدام به افترا و هتک حیثیت نمودند. با توجه به اینکه تنها شاهدین ماجرا آشنای ایشان و یکی از همکارانم بوده اند ، از آنجائی که فردی بسیار محتاط و آبرومند واز خانواده ای خوشنام می باشم و آسیب های که به اعتبار شغلی و شخصیتی و خانوداگی ام وارد شده با توجه به اوضاع آشفته دادگستری این امر قابل اثبات ، تعقیب و مجازات است؟! لازم بذکر است که حقوق ایشان بر اساس قانون کار نبوده و بصورت توافقی همکاری داشته اند و اینکه در برابر نسبت های ناموسی که بارها به خانواده ام داده اند (حتی افراد خانواده را ندیده اند) سیلی محکمی زده ام . با توجه به موارد مطرح شده خواهشمندم در این تصمیم گیری راهنمایم باشید. سوال دیگری که از حضورتان دارم چند سال قبل بعد از داشتن مدت کوتاهی زندگی مشترک جدا شده ام آیا شناسنامه ام به منظور حذف نام همسر سابق ام قابل تعویض است؟ "با سپاس فراوان و آرزوی موفقیت روز افزون"

پاسخ

با درود، در صورت طرح شکایت و شهادت همکارتان و یا اقرار صریح یا ضمنی ایشان ،می توانید به سبب توهین او را مورد تعقیب کیفری قرار دهید .در این که به ایشان سیلی زده اید از نظر قانونی واکنش صحیحی نبوده است و این واکنش شما می تواند در صورت ...

مشاهده پاسخ کامل