• شماره تماس

    06153230360

  • آدرس

    آبادان -خیابان امیری- فرعی شهریار -ساختمان کیهان -طبقه دوم

مشاهده سوالات حقوقی با برچسب " حدود "

سوال

سلام در سال 1333 وکالتنامه ای از طرف موکل به وکیل با حدود اختیارات زیر داده شده است اجاره واگذاری املاک شخصی موکل که شماره پلاک حدود و مشخصات آنها را وکیل مزبور معرفی نماید بهر کس و هر مدت و هر میزان مالاجاره و هر شرطی در صلاح و مقتضی بداند و فسخ و نفاسیخ و تجدید اجاره و حق صدور اجرائیه برای وصول مالاجاره و تخلیه ملک مال الاجاره و شرکت در کمیسیون تعدیل مال الاجاره با داشتن اختیارات لازمه تامه در این خصوص و حدود و در کلیه اقدامات قانونی جهت انجام وکالت بالا وکیل مشارالیه اختیارات تامه دارد و امضای وی بجای امضای موکل می باشد و این وکالت فقط در نفس وکالت موثر می باشد . سوال من این است که آیا واگذاری سرقفلی نیز شامل آن می شود و چگونه و با استناد به چه قوانین و ماده هایی می توانیم اثبات کنیم که سرقفلی که بواسطه وکیل نامبرده به اینجانب واگذار شده است صحیح می باشد ؟ و آیا وکالت نامه فردی که موکل اش در سال 1355 فوت نموده است . ولی گواهی فوت و حصر وراثت او بدلیل نداشتن فرزند و همچنین نبودن وارثین در ایران تا سال 1391 و یعنی 36 سال بعد در ایران ثبت نشده است ، آیا وکالتنامه این وکیل تا تاریخ قبل از ثبت گواهی فوت ( سال 1390 ) اعتبار دارد و یا اینکه تا همان سال 1355 اعتبار دارد و بعد از آن باطل بوده و قضیه معاملات وکیل از سال 1355 تا سال 1390 چگونه می شود و اگر وکالتنامه تا سال 1390 اعتبار داشته . در دادگاه بر اساس چه ماده و قانونی می شود به آن استناد کرد ؟ و اینکه واژه سرقفلی از چه سالی بوجود آمده و در قانون و وکالت نامه های محضری از چه سالی وارد و شناخته شده و بیان می گردد ؟ با تشکر

پاسخ

با سلام به موجب ماده 1 قانون روابط موجر و مستاجر مصوب سال 56 هر محلی که برای سکنی یا کسب یا پیشه یا تجارت یا به منظور دیگری اجاره داده شده یا بشود ...

مشاهده پاسخ کامل


سوال

با سلام بنده در خردادماه امسال یک واحد آپارتمان را از شخصی در تهران با سند تک برگی که به نام خود فروشنده بود خربداری کردم. و با توجه به اینکه روی ملک وام مسکن گرفتم خیالم از صحت معامله به طور کامل راحت بود ضمنا این راهم یادآور شوم که این واحد آپارتمانی دارای سند پایان کار ساختمان و واحد می باشد. پس از گذشت حدود 5 ماه از تاریخ سند زدن طی تماسی مستاجر واحد ینده با این جانب عنوان شد که تلفن واحد را صاحب اول ملک (یعنی کسی که ملک را فروشنده واحد به این جانب، از وی خریداری نموده است.)به منزل خود انتقال داده است. بنده طی تماسی که با ایشان داشتم به کار وی معترض شدم و ایشان گفتند که از خر ینکه بر فرض حتی اگر سند دارای الحاقیه ای بوده باشد که بنده به واسطه اون نمی توانستم ملک را بخرم(با در نظر گرفتن اینکه هیچکدام از ارگانهای بررسی کننده یعنی بانک و سازمان ثبت متوجه موضوع نشده اند) آیا سند مالکیت تک برگی که به نام بنده یدار ملک و اینجانب شکایت خواهند کرد چراکه ایشان حق نداشته اند ملک را بفروشند و سند این ملک(واحد آپارتمانی) الحاقیه ای داشته که طی آن این واحد غیر قابل فروش به غیر بوده است. این در حالیست که در سند تک برگی به نام فروشنده چیز الحاقیه ای ندیدم و یا اینکه فرد فروشنده به بنده نشان نداده. جالب اینکه چطور اداره ثبت و بانک مسکن که برای اخذ وام همه مدارک را از سازمان ثبت استعلام میگیرد متوجه موضوع نشده است؟ حال سوال بنده اینه اولا بفرمایید سندی که دارای الحاقیه باشد چه ویژگیهایی دارد؟ ثانیا آیا اامکان کلاهبرداری فروشنده از بنده و ارائه سند جعلی و غیره وجود دارد؟ یا اینکه شاید صاحب اول طلبی از خریدار اول(فروشنده ملک به اینجانب) داشته که خواسته یک جوری طلبش را از وی بگیرد زیرا تلفنی به من گفت که ایشان منزل را ارزان خریده اند و کلاهبرداری کرده اند. ضمنا ادعای دیگر صاحب اول ملک این است که ایشان از یک طرف می گویند که بنده ملک را صحیح خریداری کرده ام اما از طرف دیگر ادعا می کنند که ملک دارای مشکل ربوی است(یعنی در واقع هم این ادعا و هم ادعای کلاهبرداری و داشتن سند الحاقیه را مطرح می کنند).و سوال آخر ا ینکه با توجه به اینکه سند ملک به صورت تک برگی به نام بنده و البته رد رهن بانک مسکن صادر شده آیا دادگاه احتمالی می تواند رای بر برگرداندن ملک بنماید همچنین ربوی بودن معامله فرونشده ملک به اینجانب با صاحب اول چگونه می تواند باشد؟ ضمنا این را هم یادآوز کنم که صاحب اول ملک به فرزندش وکالت فروش داده و ایشان از طرف پدر ملک را فروخته اند. و صحت این معامله را بنده از سایت اداره ثبت بررسی نمودم که درست بود. با تشکر فراوان

پاسخ

...

مشاهده پاسخ کامل


سوال

با عرض سلام و خسته نباشید یکسال پیس آپارتمانی پیش خرید کردم که طبق قولنامه مقرر شد درتاریخ سی ام مهرماه 91 آپارتمان تحویل اینجانب شود البته مقرر شد 30 دی ماه 91 نیز سند زده شود . درتاریخ 30 مهرماه به بنگاه مراجعه کرده و سازنده هم حضور پیدا کرد و در پشت قولنامه قید شد که ""درمورخ 01/08/91 طرفین در دفتر مسکن حاضر شده با عنایت به عدم آمادگی آپارتمان جهت تحویل به خریداران مقرر گردید به محض آماده شدن آپارتمان ازطرف فروشنده تاریخ مقرر اعلام و طبق مفاد مبایعه نامه نسبت به تسویه بخش دیگر مبایعه نامه اقدام گردد "" البته در مبایعه نامه به ازای هر روز دیر کرد مقرر شده بود که مبلغ روزانه 100،000 تومان سازنده جریمه پرداخت نماید.. خلاصه در تاریخ 10/12/91 ملک تحویل ما داده شد و ما عنوان کردیم که جریمه دیرکرد که مبلغی حدود 12 میلیون تومان می باشد از الباقی مبلغ چک تحویل که 40 میلیون تومان بود کسر گردد ولی فروشنده قبول نکرد که با این شرایط کلید را تحویل دهد. ما هم چک 40 میلیون تومان را تحویل دادیم و کلید را گرفتیم .درپشت مبایعه نامه اینطور نوشته شد "" درمورخ 10/12/91 طرفین قرارداد در دفتر مسکن حضور بهم رسانده و طبق توافق و تراضی حاصل از قبل مبلغ 40 میلیون تومان ازناحیه خریداران به فروشنده پرداخت و کلید تحویل داده شدتوضیحا تاریخ تنظیم سند و حضور طرفین در دفترخانه از 30/10/91 به 30/4/91 انتقال یافته و مورد رضایت طرفین می باشد."" حالا بنده سوالم این است که با توجه به ظهرنویسی هایی که پشت مبایعه نامه شده است آیا من می توانم بابت جریمه دیرکرد اقدام نمایم و مبلغ دیرکرد را از طریق دادگاه پیگیری کنم یا نه نوشته های معاملات املاک مرا سلب ادعا کرده است . ؟ - دیگر اینکه با توجه به اینکه تاریخ تنظیم سند هم عوض شده است و من درتاریخ اولیه عدم حضور در دفترخانه نگرفته ام می توانم بابت دیرکرد سند هم جریمه دریافت کنم ؟ لطفا مرا راهنمایی فرمایید . بسیار متشکرم

پاسخ

با درود شرط وجه التزام پرداخت خسارت در صورت تأخیر در تحویل مورد معامله از شروطه صحیحه بوده و با توجه به مواد221 و230قانون مدنی ...

مشاهده پاسخ کامل


سوال

با سلام و خسته نباشید خدمت شما شرح واقعه ای که بر ما گذشته و 2 سال است که کسی به داد ما نمی رسد را بازگو کنم شاید شما راهنمای ما شوید که چه باید بکنیم؟ پسر کوچولوی ما باربد در تاریخ 29 اردیبهشت 1389 در اراک بدنیا آمد با توجه به اینکه گفته می شد بهتر است هرچه زودتر نسیت به خنته پسر بچه ها اقدام شود ما او را نزد دکتر احسان ستوده جراح بردیم . او نیز گفت که از روش سنتی استفاده می کند و خنته را در مطب انجام نمی دهد و باید به کلینیک "ایران مهر "مراجعه کنیم وبرای ختنه او روز 23 خرداد را تعیین کرد. در آن روز شوم ، ما باربدمان را به آن کلینیک بردیم و نوزاد را از ما گرفتند و گفتند منتظر بمانید تا نوزاد را بیاوریم .10 دقیقه آنها تبدیل یه 1 ساعت شد . هنگامی که باربد را تحویل ما دادند او از شدت تب می سوخت و به شدت برافروخته بود . علت را جویا شدیم گفتند طبیعی است اثر داروها است .اما این تب پایین آمدنی نبود ماحدود 5 ساعت بود آنجا بودیم اما خبری از دکتر معالج نبود و در آخر با دادن قطره استامیتوفن باربد را ترخیص کردند (بدون اینکه دکتر ستوده بالای سرش بیاید وفقط به خاطر کمبود تخت باربد را ترخیص کردند.) با رسیدن به منزل (حدود 15 دقیقه بعد ) ، شکم باربد را دیدیم که بر آمده شد و بعد از آن لکه های کبود را روی شکم او دیدیم سریعا او را به بیمارستان امیرکبیر اراک رساندیم . دکتر معالج پرونده باربد را خواست ، با گرفتن پرونده باربد از کلینیک متوجه بی هوشی عمومی او در حین ختنه شدیم . کاری که اصلا در مورد آن با ما صحبت نشده بود . تلاش کادر پزشکی متاسفانه سودی نداشت و بعد از 6 ساعت باربد عزیزمان به فرشتگان آسمانی پیوست . بعد از آن ما شکایتی از پرشک و کادر کلینیک ایران مهر به آگاهی و نظام پرشکی نوشتیم این پرونده بعد ار یک سال و نیم که در پرشکی قانونی اراک بود به اصفهان فرستاده شد آنجا بعد از صدور رای ؛ پرونده به دادسرا فرستاده شد اما دوباره پرونده برای مشخص شدن درصد به نظام پزشکی فرستاده شد که الان بعد از گذشت 4 ماه خبری از رای نظام پزشکی اراک نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! الان حدود 2 سال گذشته ؛اما ما توانسته ایم کاری از پبش ببریم چون این دکتر دادستان نظام پرشکی است و ما جزء مردم عادی !!!!!!!!!!!!!!.

پاسخ

خانم محترم انجا که درسوالتان نوشته اید" پرونده برای مشخص شدن درصد دوباره به نظام پزشکی رفته" بیانگر این امر است که مقام قضایی با انجام تحقیقات به مسئولیت کیفری کادر پزشکی بیمارستان مربوطه وپزشک معالج ...

مشاهده پاسخ کامل


سوال

با سلام و خسته نباشید از حضورتان سوالی دارم ممنوم می شوم مرا راهنمائی بفرمائید. بنده دارای موسسه تحصیلات تکمیلی در بابل می باشم به مدت سه سال دخترخانمی در سمت منشی با این موسسه همکاری داشته اند با درک مشکلات شخصی و روحی ایشان در مدت فعالیت شان همراهی های دوستانه بسیا ری داشته ام ، حدود پنج ماه قبل به خواست ایشان با انصراف از همکاری شان موافقت کرده و با رعایت احترام حق و حقوق ایشان تسویه شد . روز گذشته ایشان با انگیزه ضرر زدن به اعتبار و آبروی شغلی ، شخصیتی و خانوادگی ام بدون اذن و رضایت بنده با رفتاری نامتعادل و فریاد با بکارگیری الفاظ رکیک و نسبت های ناروا و بهم ریختن وسایل موسسه در داخل واحد و سالن مجتمع در نهایت عدم تعادل روانی اقدام به افترا و هتک حیثیت نمودند. با توجه به اینکه تنها شاهدین ماجرا آشنای ایشان و یکی از همکارانم بوده اند ، از آنجائی که فردی بسیار محتاط و آبرومند واز خانواده ای خوشنام می باشم و آسیب های که به اعتبار شغلی و شخصیتی و خانوداگی ام وارد شده با توجه به اوضاع آشفته دادگستری این امر قابل اثبات ، تعقیب و مجازات است؟! لازم بذکر است که حقوق ایشان بر اساس قانون کار نبوده و بصورت توافقی همکاری داشته اند و اینکه در برابر نسبت های ناموسی که بارها به خانواده ام داده اند (حتی افراد خانواده را ندیده اند) سیلی محکمی زده ام . با توجه به موارد مطرح شده خواهشمندم در این تصمیم گیری راهنمایم باشید. سوال دیگری که از حضورتان دارم چند سال قبل بعد از داشتن مدت کوتاهی زندگی مشترک جدا شده ام آیا شناسنامه ام به منظور حذف نام همسر سابق ام قابل تعویض است؟ "با سپاس فراوان و آرزوی موفقیت روز افزون"

پاسخ

با درود، در صورت طرح شکایت و شهادت همکارتان و یا اقرار صریح یا ضمنی ایشان ،می توانید به سبب توهین او را مورد تعقیب کیفری قرار دهید .در این که به ایشان سیلی زده اید از نظر قانونی واکنش صحیحی نبوده است و این واکنش شما می تواند در صورت ...

مشاهده پاسخ کامل