جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09133690259 در تماس باشید.

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

سلام و خسته نباشین . متاسفانه داخل چت روم با یه دختر اشنا شدم که ایشون خودشون را مجرد جا زدن بنده عکس حلقه داخل دستشون را دیدم توی عکس وقتی ازشون سوال کردم گفت الکی برا یانکه دنبالم نیفتن تو دانشگاه دستم میکنم. بعد از سه روز چت در تلگرام قرار شد جدا شیم . روز بعدش یه پسری زنگ زد خودشا شوهر این خانم معرفی کرد با بنده تماس گرفت و شروع کرد ناسزا گفتن بعد این اقا هی کشش داد و گفت شکایت میکنم و منم که میخواستم این اتفاق نیفته فقط عذر خواهی میکردم از ایشون . بعد شبش تماس گرفت گفت گرفتم زدمش و تقصیر توا و باید خودتا نبخشی و اون باید تو را ببخشه و این حرفا اگر داری یه پولی بده که من از بیمارستان مرخصش کنم من که کلن سردرگم بودم و دستپاچه پرسیدم چقدر گفت صد هزار تومن گفتم باشه تا آخر شب جور میکنم و میدم گفت رسید بیمارستانا بفرستم گفتم نیازی نیست و اشتباه کردم . اخر شب پیام داد گفت تو با زن من چت غیر احلاقی داشتی و حتی یه سری جمله هم گفت که تو اینا را گفتی و شروع کرد باز تهدید کردن من هر چی میگفتم نگفتم اون هی ادامه میداد و گفت زیر بار نمیری میرم کلانتری شکایت میکنم . بعد پیام داد گفت صد تومن بابت بیمارستان میریزی پنجاه تومنم بابت این چت ها . من صد تومنا رایختم به حسابش گفتم پنجاه بعد میریزم گفت اوکی هر وقت صدو پنجاه را ریختی دیگه تمام و باز تهدید کرد اگر شماره کارتما گک کردی و نریختی بازم همینه حالا میخواستم بدونم دو تا سوال 1. من میتونم از ایشان بابت اخاذی شکایت کنم ؟ 2. اگر واقعا نسبتی بین اون دوتا بوده باشه و شکایتی بکنن از زیاده خواهیشون آیا خودشون مقصر شناخته میشن چون طلب پول کرده ؟ ضمن اینکه چت ها ی تلگرام را اسکرین شات دارم . پیام ها و رسید پرداخت هم موجوده پیشاپیش سپاسگذارم

2پاسخ

باسلام 1- با توجه به مطالبی که بیان نمودید شما می‌توانید مطابق ماده 669 قانون مجازات اسلامی، با عنوان تهدید و اخاذی از این آقا شکایت کنید. متن این ماده می گوید هر کس دیگری را به هر نحو تهدید به قتل یا ضررهای نفسی و شرافتی یا مالی و یا به افشای سری نسبت به خود یا بستگان او نماید، ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

سلام.اینجانب بعلت نداشتن اقساط مجبورشدم اپارتمان پیش خریدی خود راناعادلانه به خود فروشنده به قیمت ۸۰ملیون واگزارکنم ومقررگردید که پس از ۴۵روز پول اینجانب را بپردازد اما پس از طی ۲ماه فقط ۶۰ملیون پرداخت کرد حال باتوجه به قید شدن در توافقنامه ومقید بودن به پرداخت ۴۵روزه وازطرفی پرداخت مردن کامل وجه ایا امکان فسخ قرارداد وبازگشت خانه مجود است

2پاسخ

باسلام در هنگامی که طرفین عقد درباره انحلال به توافق رسیده و از تعهدها بگذرند در اصطلاح حقوقی اقاله (تفاسخ) انجام شده است و یکی از احکام ویژه ی اقاله این است که نمی توان آن را به تراضی فسخ کرد . بنابراین با توجه به این امر تنها راهکار شما طرح دعوای حقوقی مطالبه الباقی وجه می باشد. ...

مشاهده پاسخ کامل



1سوال

در اسفندماه 1387 جهت ثبت نام یک دستگاه خودرو پژو 405 به یکی از بنگاه های خرید و فروش خودرو در یک شهرستان دیگر از استان، که از آشنایان یکی از دوستان صمیمی بود، مراجعه کردم و پس از پرداخت پیش پرداخت وجه نقد آن و نیز صدور دو فقره چک هر کدام به مبلغ 28 میلیون ریال در سررسیدهای 1388/08/10 و 1388/12/10 بدون هیچ نوع قراردادی و بصورت شفاهی و بر اساس اعتماد بین اینجانب و بنگاه، این توافق خرید رد و بدل شد. در تیرماه 1388 که خودروی پژو 405 توسط شرکت و با واسطه توسط بنگاه به من تحویل شد، متوجه نقص فنی در موتور و زدگی در بدنه خودرو شدم که بلافاصله پس از تماس با بنگاه و اعلام عدم رضایت، خودرو را به بنگاه مربوطه عودت دادم و ظاهرا بنگاه نیز خودرو را جهت فروش با همان شرایط به یک بنگاه دیگر در شهرستان دیگر سپرده است و بنگاه دوم در ازای چک های من که به شرکت ایران خودرو داده بودم دو فقره چک به همان سررسیدها از خریدار بعدی گرفته اند که البته چکها به نام خریدار نیز نبوده است! و بعدها که چکها هم بدون اعتبار به من داده شد و منم برگشت زدم اما بدلایلی موفق به پیگیری حقوقی چکها نشدم و هنوز در اختیار خودم هستند؛ بماند که این پژو بعد از این معامله چندین و چند دست چرخیده و خرید و فروش شده است. و اما بنگاه اول در قبال قولی که به من داده بود با توافق خودم و شرایط مالی جدید، اینبار یک دستگاه سمند ال ایکس که به نام شخص دیگری بود برایم فرستاد و اگرچه اسناد و مدارک هنوز هم به نام آن شخص غیر می باشد اما در همان ابتدا وکالت نامه ای در خصوص رد پلاک به من داده شد و البته در خصوص این خودروی سمند تا الان معارض و مشکلی از حیث مالکیت و یا ادعایی در این خصوص نداشتم. برگردیم به قضیه پژو که چون بنده به دلیل شغل دولتی و اینکه بدلایل کاری نبایست حسابم دارای چک برگشتی باشد مجبور شدم دو فقره چک رو که قبلا بابت پژو داده بودم، (پس از برگشت توسط بانک و پیگیری های حقوقی شرکت ایران خودرو) جمعا به مبلغ 56 میلیون ریال پاس کنم که اصل رسیدهای مربوطه در اختیارم می باشد. بعد از این جریان با مالکین خودروی پژو و خریداران و فروشندگان آن تماس گرفتم و مطالبه وجه واریزی را کردم که با وجود قول شفاهی هیچکدام حاضر به پرداخت مبلغ طلبکاری من نشدند، و تقاضا داشتند که وکالتنامه برای رد سند خودرو به نام ایشان برایشان بفرستم تا قسمت ناچیزی از پول من را استرداد کنند که من هم زیر بار نرفتم. و البته ایشان ادعا می کردند که حتی بدون این وکالتنامه و با ترفندهایی دیگر میتوانند سند خودرو را به نام خود بزنند.‌ جالب اینکه از طریق یکی از آشنایان که در شرکت بیمه کار می کنند متوجه شدم که چند وقت است که این خودروی پژو تعویض پلاک شده و احتمالا سند آن هم به نام آخرین خریدار ثبت شده و با توجه به شماره موتور توانستم آخرین شماره پلاک آن و نام شخص مربوطه را مشخص کنم. حال سوال و استدعای راهنمایی اینجانب از حضرتعالی این است: با توجه به شرح ماوقع، آیا با توجه به اینکه اصل سند خودرو به نام بنده هست و تا الان هیچ نوع قولنامه فروش و یا وکالتنامه ای در خصوص رد پلاک و سند این خودرو را امضا نکرده ام، آیا امکان دارد اشخاص ثالث بتوانند از طریق معاملات و قولنامه های بنگاهی بین خودشان و بدون اینکه اینجانب مطلع باشم، فک پلاک کرده و سند را نیز انتقال داده باشند، یا ممکن است از طریق جعل امضا و سایر شرایط کلاهبرداری توانسته باشند این قضیه را صورت دهند؟!! اگر در هر صورت فک پلاک و انتقال سند توسط اشخاص ثالث صورت گرفته باشد، در صورتی که من (به عنوان صاحب اصلی خودرو) پای هیچ قولنامه و سند و وکالتنامه ای را امضا نکرده ام و با شرایطی که هیچ نوع مدرک و حتی کپی از مدارک مالکیت خودرو در دست ندارم، چگونه می توانم جهت احقاق حق خود و دریافت اصل پول واریزی و مطالبه خسارات مربوطه ، به دادگاه شکایت کنم و اصولا بدون داشتن هیچ نوع مدرکی دال بر فروش خودرو (که شرایط چک ها در آن قید شده باشد) و فقط با داشتن چک های برگشتی شخص ثالث و واریز وجه چکهای برگشتی خودم به حساب شرکت ایران خودرو، آیا شکایتی مبنی بر دریافت وجوه چکها میتواند انجام بگیرد یا اینکه از طریق شکایتی مبنی بر فروش مال غیر (خودرو) و پیگیری های اینچنین و یا حتی شکایتی مبنی بر جعل و کلاه برداری ، میتوانم به حق و حقوق خود برسم؟ لازم به ذکر است که چک های برگشتی شخص ثالث که در نزد بنده موجود هست در تاریخ 1390/05/19 برگشتی زده ام که چون در شهرستان دیگر و به نام شخص ناشناس دیگری هست که با من هیچ نوع مبادله و معامله ای نداشته؛ لذا تا کنون نسبت به شکایت در شورای حل اختلاف آن شهرستان اقدام نکرده ام. و سوال در این خصوص اینست که آیا میتوانم با توجه به تاریخ برگشت شده ، هنوز شکایتی جهت وصول وجه چک ها و خسارات مربوطه مطرح کنم یا نه؟ لازم به ذکر است که خودروی مذکور اخیرا حدود دو مرتبه نیز در شهر تهران و کرج خرید و فروش شده و احتمال قریب به یقین هم اکنون نیز در شهر تهران یا کرج باید عبور و مرور داشته باشد. اطلاع من از این موضوع از آنجاست که از طریق خریداران با من تماس گرفته شد مبنی بر انتقال سند در قبال دریافت قسمتی از مبلغ ، که من قبول نکردم. و سوال آخر اینکه آیا حضرتعالی یا همکاران شما می توانند این موضوع را با در نظر گرفتن جمیع شرایط برای اینجانب پیگیری نمایند یا باید حضورا به شهر تهران مراجعه کنم جهت درج شکایت و پیگیری آن و البته با توجه به نداشتن هیچ نوع مدرکی و نه حتی تصویر مدارک مالکیت (که البته فقط از طریق استعلام میشه اثبات کرد)؟ آیا راهی هست که من به حقوق تضییع شده ام برسم؟ چگونه و از چه راهی و با چه دلیل و مدرکی؟

2پاسخ

چون شما معامله نخست را در واقع بر هم زدید یا اقاله نمودید حقی نسبت به پژو ندارید و امکان طرح دعوای انتقال مال غیر وجود ندارد پس امکان ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

با سلام در سال 90 پدر اینجانب ملکی را بنام من در محضرخانه منتقل کرد و شاهد این انتقال نیز 3 برادر من بودند خواهر بنده در سال 92 با علم به این انتقال و بیماری پدر با تبانی منشی پزشک معالج و بر اساس گواهی جعلی و با مخفی کاری کامل و بدون اطلاع احدی از فرزندان اقدام به دریافت محجوریت پدر نمود و با همان مخفی کاری اقدام به دریافت حجر دادگاه سرپرستی از سال 90 را نمود وبا توجه به این مخفی کاری رای نیز پس از 20 روز قطعی شد و ایشان اکنون دادخواست ابطال سند را داده اند اما ما پس از اطلاع ازاین موضوع و آگاهی از مفاد پرونده به سراغ دکتر معالج رفتیم و علت صدور این گواهی را جویا شدیم که مشخص شد این گواهی بدون آگاهی دکتر از مطب خارج شده است که بلافاصله اقدام به صدور گواهی اصلاحی نمود و برای دادگاه ارسال نمود با این گواهی اینجانب ورود ثالث به پرونده نمودم و دادگاه نیز تمام مدارک را جهت بررسی به کمیسیون پزشکی ارجاع نمود و رای کمیسیون پزشکی نیز همین اواخر به دادگاه اعلام و تاکید شده است شروع معالجه از سال 91بوده و سال 90 بر اساس مدارک جعلی بوده است حالا با توجه به اینکه هنوز دادگاه اعتراض ثالث من در اداره سرپرستی برگزار نشده است و ایشان با این روند درخواست ابظال سند را نموده من چه کاری می توانم بکنم و آیا اصلا" با توجه به مدارک فوق و مواد 1290 و 1305 دادگاه رای به رد دعوی و می نماید یا سند باطل یا غیر نافذ میشود. با تشکر

2پاسخ

نخست اینکه ماده 423 قانون ایین دادرسی مدنی مقرر می دارد:در صورت وصول اعتراض طاری از طرف شخص ثالث چنانچه دادگاه تشخیص دهد حکمی که در خصوص اعتراض یاد شده صادر می شود موثر ...

مشاهده پاسخ کامل





1سوال

باعرض سلام شوهرم بدون رضایت من ازدواج مجدد کرده ( البته صیغه را اطلاع دارم ولی رسمی شدن به صورت عقد دائم را مطمئن نیستم و من رضایتی برای عقد دائم به وی ندادم) و از طلاق من ممانعت می کند ضمنامن یک پسر 8 ساله دارم برای ازدست ندادن پسرم چکار بکنم و چطوری میتونم بفهمم عقد دائم انجام داده یا خیر و اگر انجام داده باشه چطوری میتونم طلاق بگیرم

2پاسخ

باسلام بدوا به شناسنامه ی همسر خود مراجعه نمایید چراکه طبق قانون کلیه ی ازدواج های دائم می بایست ثبت شود و چنانچه به آن دسترسی ندارید و یا شناسنامه المثنی وجود دارد و در مورد ازدواج مجدد اطمینان دارید می توانید با طرح دعوای طلاق به استناد شرط ضمن عقد مبنی بر وجود حق طلاق برای زن در صورت ازدواج مجدد مرد بدون اذن همسر اول، از دادگاه درخواست اخذ استعلام از اداره ثبت احوال برای تائید ازدواج مجدد همسرتان را نمایید ( البته پذیرش درخواست استعلام بستگی به نظر قاضی رسیدگی کننده دارد ). درخصوص حضانت فرزندتان ، تا 7 سالگی حضانت با مادر و پس از آن تا رسیدن به سن بلوغ ( 9 سالگی در دختران و 15 سالگی در پسران ) بنا به مصلحت فرزند طبق نظر دادگاه تعیین می شود .و پس از رسیدن به سن بلوغ نیز خود محل اقامتش را تعیین می کند. موفق باشید. ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

با عرض سلام و خسته نباشید یکسال پیس آپارتمانی پیش خرید کردم که طبق قولنامه مقرر شد درتاریخ سی ام مهرماه 91 آپارتمان تحویل اینجانب شود البته مقرر شد 30 دی ماه 91 نیز سند زده شود . درتاریخ 30 مهرماه به بنگاه مراجعه کرده و سازنده هم حضور پیدا کرد و در پشت قولنامه قید شد که ""درمورخ 01/08/91 طرفین در دفتر مسکن حاضر شده با عنایت به عدم آمادگی آپارتمان جهت تحویل به خریداران مقرر گردید به محض آماده شدن آپارتمان ازطرف فروشنده تاریخ مقرر اعلام و طبق مفاد مبایعه نامه نسبت به تسویه بخش دیگر مبایعه نامه اقدام گردد "" البته در مبایعه نامه به ازای هر روز دیر کرد مقرر شده بود که مبلغ روزانه 100،000 تومان سازنده جریمه پرداخت نماید.. خلاصه در تاریخ 10/12/91 ملک تحویل ما داده شد و ما عنوان کردیم که جریمه دیرکرد که مبلغی حدود 12 میلیون تومان می باشد از الباقی مبلغ چک تحویل که 40 میلیون تومان بود کسر گردد ولی فروشنده قبول نکرد که با این شرایط کلید را تحویل دهد. ما هم چک 40 میلیون تومان را تحویل دادیم و کلید را گرفتیم .درپشت مبایعه نامه اینطور نوشته شد "" درمورخ 10/12/91 طرفین قرارداد در دفتر مسکن حضور بهم رسانده و طبق توافق و تراضی حاصل از قبل مبلغ 40 میلیون تومان ازناحیه خریداران به فروشنده پرداخت و کلید تحویل داده شدتوضیحا تاریخ تنظیم سند و حضور طرفین در دفترخانه از 30/10/91 به 30/4/91 انتقال یافته و مورد رضایت طرفین می باشد."" حالا بنده سوالم این است که با توجه به ظهرنویسی هایی که پشت مبایعه نامه شده است آیا من می توانم بابت جریمه دیرکرد اقدام نمایم و مبلغ دیرکرد را از طریق دادگاه پیگیری کنم یا نه نوشته های معاملات املاک مرا سلب ادعا کرده است . ؟ - دیگر اینکه با توجه به اینکه تاریخ تنظیم سند هم عوض شده است و من درتاریخ اولیه عدم حضور در دفترخانه نگرفته ام می توانم بابت دیرکرد سند هم جریمه دریافت کنم ؟ لطفا مرا راهنمایی فرمایید . بسیار متشکرم

2پاسخ

با درود شرط وجه التزام پرداخت خسارت در صورت تأخیر در تحویل مورد معامله از شروطه صحیحه بوده و با توجه به مواد221 و230قانون مدنی ...

مشاهده پاسخ کامل