• شماره تماس

    06153230360

  • آدرس

    آبادان -خیابان امیری- فرعی شهریار -ساختمان کیهان -طبقه دوم

مشاهده سوالات حقوقی با برچسب " نظام "

سوال

با سلام و خسته نباشید خدمت شما شرح واقعه ای که بر ما گذشته و 2 سال است که کسی به داد ما نمی رسد را بازگو کنم شاید شما راهنمای ما شوید که چه باید بکنیم؟ پسر کوچولوی ما باربد در تاریخ 29 اردیبهشت 1389 در اراک بدنیا آمد با توجه به اینکه گفته می شد بهتر است هرچه زودتر نسیت به خنته پسر بچه ها اقدام شود ما او را نزد دکتر احسان ستوده جراح بردیم . او نیز گفت که از روش سنتی استفاده می کند و خنته را در مطب انجام نمی دهد و باید به کلینیک "ایران مهر "مراجعه کنیم وبرای ختنه او روز 23 خرداد را تعیین کرد. در آن روز شوم ، ما باربدمان را به آن کلینیک بردیم و نوزاد را از ما گرفتند و گفتند منتظر بمانید تا نوزاد را بیاوریم .10 دقیقه آنها تبدیل یه 1 ساعت شد . هنگامی که باربد را تحویل ما دادند او از شدت تب می سوخت و به شدت برافروخته بود . علت را جویا شدیم گفتند طبیعی است اثر داروها است .اما این تب پایین آمدنی نبود ماحدود 5 ساعت بود آنجا بودیم اما خبری از دکتر معالج نبود و در آخر با دادن قطره استامیتوفن باربد را ترخیص کردند (بدون اینکه دکتر ستوده بالای سرش بیاید وفقط به خاطر کمبود تخت باربد را ترخیص کردند.) با رسیدن به منزل (حدود 15 دقیقه بعد ) ، شکم باربد را دیدیم که بر آمده شد و بعد از آن لکه های کبود را روی شکم او دیدیم سریعا او را به بیمارستان امیرکبیر اراک رساندیم . دکتر معالج پرونده باربد را خواست ، با گرفتن پرونده باربد از کلینیک متوجه بی هوشی عمومی او در حین ختنه شدیم . کاری که اصلا در مورد آن با ما صحبت نشده بود . تلاش کادر پزشکی متاسفانه سودی نداشت و بعد از 6 ساعت باربد عزیزمان به فرشتگان آسمانی پیوست . بعد از آن ما شکایتی از پرشک و کادر کلینیک ایران مهر به آگاهی و نظام پرشکی نوشتیم این پرونده بعد ار یک سال و نیم که در پرشکی قانونی اراک بود به اصفهان فرستاده شد آنجا بعد از صدور رای ؛ پرونده به دادسرا فرستاده شد اما دوباره پرونده برای مشخص شدن درصد به نظام پزشکی فرستاده شد که الان بعد از گذشت 4 ماه خبری از رای نظام پزشکی اراک نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! الان حدود 2 سال گذشته ؛اما ما توانسته ایم کاری از پبش ببریم چون این دکتر دادستان نظام پرشکی است و ما جزء مردم عادی !!!!!!!!!!!!!!.

پاسخ

خانم محترم انجا که درسوالتان نوشته اید" پرونده برای مشخص شدن درصد دوباره به نظام پزشکی رفته" بیانگر این امر است که مقام قضایی با انجام تحقیقات به مسئولیت کیفری کادر پزشکی بیمارستان مربوطه وپزشک معالج ...

مشاهده پاسخ کامل


سوال

با سلام و احترام. حضانت طفلی چهار ساله با مادر است.پدر نفقه ی تعیین شده را هر ماه می پردازد. آیا تامین هزینه های دیگر فرزند مثل پزشکی و تحصیل و امثالهم نیز با پدر است؟ اگر مادر نامه ای مبنی بر این از دادگاه گرفته باشد پدر می تواند شکایت کند؟ با سپاس بی کران

پاسخ

با درود در خصوص پرسشتان باید این گونه آغاز کنم که قانون مدنی در ماده 1204 مقرر نموده: نفقه اقارب عبارت است از مسکن و البسه و غذا و اثاث‌البیت به قدر رفع حاجت با در نظر گرفتن درجه استطاعت منفق. همانطور که ملاحظه کردید نفقه اقارب ...

مشاهده پاسخ کامل